Ahşap boyama sehpa (transfer ve tamamlama)

 

Her sabah uyanıp sevgiyle başlamak yeni güne... Bu şehri İstanbulun trafiğine rağmen çıkıp yollara dökülmek, işe, okula  koşuşturmak... Yorgun hatta hasta bile olsam  sınıfta öğrencilerin yüzlerini görünce hafifleyivermek... Tahtaya günün sözünü yazmak... "hocaaam şu nasıl olacak, bunu nasıl yapalım, örnek, renk, kumaş çeşidi  ve soru olabilecek binlerce olasılık " sorularını yanıtlamak, yenilikler, farklı işler üretmek... Her yapılan iş sonucunda güzellikleri bulup kotarmak, mutlu olmak, sevinci paylaşmak ne güzel bir duygudur. Gündelik olumsuzlukları unutuverir insan, zaman kavramını yitirir, bir bakarsın akşam olur; yorgun ama mutlu çıkar sınıftan.

 

Sergi zamanı yakın, bir şeyler yetiştirme telaşı hepimizde; iyi işler çıkarabilmeyi umudediyorum.Sonrasında yorgun ama mutlu mutlu sergimizi sunabilmeyi...

 

Resimdeki sehpaya deseni transfer yaparak aktardık, transferi soyup eksik bölümleri renk tonlarına özen göstererek fırçayla tamamladık, sehpanın ayaklarını eskitme yaptık, vernikleyip bitirdik.

Günleriniz bahar kadar rengarenk, güneş kadar aydınlık olsun, sevgiyle, sevdiklerinizle birlikte...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !